Тирион Ланистер - панкерот

Питер Динклиџ за сите е познат како Тирион Ланистер, но сега можете да го викате и Панкерот. Зошто? Како што јавуваат извори блиски до интернетот тој во средината на 90-тите години бил фронтмен на бенд кој во својата музика фузирал панк, рап и фанк. Бендот под името Whizzy не оставил многу зад себе па така не можат да се најдат снимки од нивните дела, но затоа еве ви слики како Тирион Ланистер рока!

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот