Сите освојувачи на медал од Русија ќе добијат по еден џип

И покрај забраната за настап на голем број спортисти кои беа вмешани во допинг скандалот, руските спортисти успеаа да соберат еден куп медали на Олимписките игри во Рио.

Со 19 златни, 18 сребрени и 19 бронзени медали Русија е четврта земја по успешност на овие Олимписки игри, а се тоа сега ќе им се исплати и на спортистите.

Кремљ се покажа великодушен за овие Олимписки игри па така секој добитник на медал ќе добие по еден џип. Зошто е избран БМВ пред Лада Нива не е јасно, но како и да е, за златен медал се добива БМВ Х6, за сребрен БМВ Х5, а за бронзен, скромно, БМВ Х3.

Клучевите спортистите ќе ги добијат кога Путин ќе реши да им организира пречек.

10 видови на Фејсбук постови за првиот училишен ден

Со среќа на сите чинители во образовниот процес

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот