Што ќе гледаме во втората епизода на Фчерашни во Новата ера

Во недела од 20 часот на телевизија „Телма“, новите „Фчерашни новости“ ви носат:

  • Фчерашни истражуваат: Кој е најголемиот проблем на Македонците?
  • Скандал: Запалено возилото на претседателот на позната месна заедница
  • Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори

Не заборавајте, третата сезона на пародичните вести, има нов термин во недела. Вклучете е на „Телма“ од 20 часот и останете на чекор зад сите.

10 видови на Фејсбук постови за првиот училишен ден

Со среќа на сите чинители во образовниот процес

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот