Што ќе гледаме во 8-мата епизода на Фчерашни

Фчерашни новости повторно последни на местото на настанот. Во недела од 20 часот на Телма последни дознајте:

- Фчерашни на лице место: Акција на најхрабрите во борба против загадувањето

- Разговор со успешна бизнисменка: Не е сѐ така црно во македонската економија

- Единствено во Фчерашни: Нема да гледате инспиративна приказна за упорноста и посветеноста на која сите завидуваме

Не ја пропуштајте епизодата 8 на „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 часот на „Телма“ и во живо на „Фејсбук“.

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот