Што го радува драгиот лидер Ким Џонг Ун

Севернокорејскиот претседател Ким Џонг Ун ја надгледуваше големата воена вежба која симулираше напад на таканаречената Плава куќа или седиштето на јужнокорејската претседателка.

Задачата на оваа вежба беше проверката на спремност за уништување на посебните непријателски цели меѓу кои и Плавата куќа стои во соопштението на севернокорејската агенција за информирање.

На вежбата севернокорејските војници ја зазедоа зградата која е слична на онаа на јужнокорејското претседателство и ја запалија на голема радост на драгиот лидер Ким Џонг Ун.

Северна Кореја инаку планира да произведе интерконтинентални ракети кои би можеле да носат боеви глави и оваа година има изведено две нуклеарни проби и повеќе ракетни со тоа кршејќи ги резулуциите на Советот за безбедност при Обединетите нации.

Инаку еве ја радоста на драгиот лидер.

10 видови на Фејсбук постови за првиот училишен ден

Со среќа на сите чинители во образовниот процес

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот