Познатите класични слики како смешни гифчиња

Кајетан Обарски им дава нов живот на старите класични дела на сликарството со тоа што ги претвора во смешни гифчиња.

Обарски, ги комбинира добро познатите класични слики со модердниот свет и им вметнува доза на црн хумор, со што добиваме нова перспектива на различните ремек-дела. Од Ван Гог до Микеланџело и Леонардо да Винчи, уживајте.

10 видови на Фејсбук постови за првиот училишен ден

Со среќа на сите чинители во образовниот процес

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот