Нетфликс ја скина Куќа од карти

Светот денес се занимава со Кевин Спејси. После многу години озборувања тој си призна дека е хомосексуалец. Ама тоа не е најстрашното поврзано со него. Ова признание доаѓа по обвинувањата на глумецот Ентонѕ Рап дека Кевин Спејси пробал да го заведе кога Ентони имал само 14 години. Кевин Спејси ни потврди, ни демантираше само на Твитер објасни дека случката се случила пред 30 години и дека не се сеќава, но ако навистина го направил тоа тогаш најдлабоко му се извинува на Рап. 

Сепак на Нетфликс ова извинување не им значи ништо па решија да ја прекинат популарната House of cards после шест сезони.

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот