Најшокантните предбрачни договори на светските ѕвезди

Ова се само дел од најлудите предбрачни договори кои и онака лудата холивудска сцена било кога ги видела:

Бијонсе и Џеј Зи

И двајцата заработуваат многу пари, и не чуди што потпишаа предбрачен договор. Бијонсе добива по 5 милиони за секое дете кое ќе го роди, а доколку се развдат ќе добие по милион за секоја  година брак.

Џенифер Лопез и Бен Афлек

За малку ќе се венчаа. Но, изгледа Бен не сакаше да го потпише предбрачниот договот во кој имало клаузула во која се забранува неверство. Џенифер со тоа би добила половина од неговата заработка, ако Бен ја изневери. Според некој извори, Бен барал од Џенифер да добие само 5 милиони долари само затоа што се жени со неа, а дури и сакал клаузула по која мораат да имаат секс четири пати неделно.

Бритни Спирс и Кевин Федерлајн

Бритни го условила Кевин да потпише предбрачен договор во кој се барало за секој подарок над сеум илјади долари да има и легален документ со кој точно се знае неговиот сопственик.

Стивен Спилберг и Ејми Ирвинг

Кога се венчале предбрачниот го напишале на салфетка. А кога се разведоа, Ејми доби 100 милиони долари, половина од неговото богатство затоа што предбрачниот бил поргласен за неважечки.

Марк Зукерберг и Присила Чан

Марк ја наговорил Присила да потпише договор за забавувањето. Извори велат дека тоа вклучува најмалку еден состанок неделно и минимум 100 минути во кои треба да се сами, а кои не смеат да ги поминат во својот стан или во просториите на Фејсбук.

 

Што кажува за тебе твојата тетоважа

И каде си сега според тетоважата

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот