Најава за 5-та епзиоада на Фчерашни откако дојде животот

Само уште оваа недела , поради изборите, „Фчерашни новости“ ќе ги гледаме во 19:15 часот на „Телма“ телевизија. Веќе од следната епизода, емисијата се враќа во терминот од 20 часот.

Дотогаш, еве што ви носат новите „Фчерашни новости“:

- Фчерашни откриваат: Како се одвива примопредавањето на функцијата градоначалник

- Неверојатно: Дојде животот, се врати Законот за пушење

-Шок и неверица: Траорни сцени од другата страна на реалноста

Не заборавајте, оваа недела „Фчерашни новости“ почнуваат во 19:15 часот. Време е за епизода 5. Останете така.

10 видови на Фејсбук постови за првиот училишен ден

Со среќа на сите чинители во образовниот процес

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот