Најава за 18-та епзиоада на Фчерашни откако дојде животот

Нова епизода на најгледаните пародични вести! Во недела, веднаш после ракометот, гледајте ја 18-тата епизода на „Фчерашни новости“. А, во неа:

  • Како изгледа првата неработна акција во Македонија?
  • Ексклузивен разговор со генијалец заборавен од државата
  • Кој сѐ ќе аплицира на огласот во МЕПСО?

„Фчерашни новости“ и неделава се во подоцен термин од вообичаеното поради Европското првенство во ракомет. Гледајте ги во недела од 22 часот на „Телма“ и во живо на нивната официјална страница на „Фејсбук“.

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот