Најава за 12-та епзиоада на Фчерашни откако дојде животот

Што ќе гледаме, ако можеме да гледаме! Во недела нѐ очекува уште една одлична епизода на „Фчерашни новости“. Еве што ни подготви екипата:

  • Фчерашни истражуваат: Дојде ли живот за македонските рудници?
  • Ексклузивно интервју со Баба Рада за реформите во здравството
  • Фчерашни во играорното друштво „Валандовски конгрес“

Не ја пропуштајте епизодата 12 од третата сезона на „Фчерашни новости“. Гледајте го хумористичното шоу во недела од 20 часот на Телма или во живо на „Фејсбук“.

Дотогаш ГЛАСАЈТЕ која да биде следната песна што екипата ќе ви ја уништи. По „Хелоу“, „Македонијо, како си“ и „Депресито“ следува уште еден хит во соработка со „Сити радиот“, „Метрополис“, „Клуб ФМ“ и „Бубамара“.

Дајте го својот глас на следниот линк: https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/photos/a.1536179290021364.1073741828.1534804973492129/1776010662704891/?type=3&theater

Што кажува за тебе твојата тетоважа

И каде си сега според тетоважата

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот