Македонија на Светско во ракомет - типични коментари за секое сценарио

Ако Македонија испадне во гупната фаза

1. site stanavte sportski eksperti vo eden den nema sto

2. Толкав ни е дострелот и ова го знае целата спортска јавност. Не може да се очекува само два клуба да вложуваат и да жнееме успеси на репрезентативно поле. Повеќе спортска фортуна на наредното натпреварување, а дотогаш нека се замислат од Ракометниот сојуз и Агенцијата за млади и спорт што прават за развојот на ракометот во државава.

3. MAKEDONIJA SE LJUBI I KOGA POBEDUVA I KOGA GUBI BRAVO LAVOVI

4. EEEE MAKEDONCE PAK DA GO GLASA GRUEVSKI

5. Ова беше реално да го очекуваме

6. Јас да играв ќе стигнев подалеку. Сам. Ни селектор чини ни играчи. Време им е за пензија.

7. site sudii so ni sudea da se soberat i da stapat vo zaednicki pederski brak

8. Толку сали се изградија и ниеден ракометар не излезе да ни го избели образот! #ТикТакТикТак

9. dali ke ima docek pred triumfalna hehe

10. Македонскиот спорт е во руини. Фудбал нигде, ракомет нигде, кошарка нигде, кајакарење нигде, пинг понг запоставен, тенис истот така, на кое ниво е бадмингтонот ич не ми се ни зборува...

11. Барем гледавме добар ракомет!

Ако Македонија ја помине квалификациската фаза

1. МАКЕДОНИЈААААААААААААААААА

2. Браво момци, отсекогаш верував во вас! Оваа е генерацијата која ќе ја донесе Европа на колена!

3. IZLEZI MOMCE PRAVO NA TERASA

4. da ne vlozuvase vladata vo rakometot ke ve videv sega kaj ke bevte

5. ajde sega i za medali #makedonija

6. ДА СЕ ЗНАЕ КОИ СЕ ДЕЦА АЛЕКСАНДРОВИ!!!

7. Само воздржано и смирено. Ова е голем успех за нашиот ракомет, но мораме да останеме со ладни глави затоа што не чекаат важни натпревари. Сега треба да се работи, а ќе се слави подоцна!

Четврто место

1. PODOBRO OD ZLATOOOOOOO MAKEDONIJAAAAAAA

2. Во Македонија спортско мото треба да ни е “за малку“

3. POZDRAVI JA GOCEVATA RASA

4. ЛАЗАРОВ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ,,, НЕ НЕ,,,, ДА НАПРАЈМЕ КОЛЕКТИВНО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО КАКО ЈУГОСЛАВИЈА И СИТЕ РАКОМЕТАРИ ДА СЕ ПРЕТСЕДАТЕЛИ

5. KOJ E NOV MINISTER ZA ODBRANA HEHE

6. Извонреден спортски успех, достоен само за оние најдобрите чии имиња ќе бидат запишани со златни букви во аналите на македонската ракометна историја. Од мое име и името на моето семејство би сакал да упатам честитки до ракометарите и стручните служби во ракометната федерација како и до нивните семејства и пријатели и сите кои ги познаваат, а посебно нивните класни раководители

7. АЈДЕ СИТЕ НА ПЛОШТАД!

Трето место

1. PODOBRO OD ZLATO ALE ALE

2. MAKEDONIJAAAAAA SAMPIONI

3. KRENETE RACE VISOKO GORE

4. ШТО НАПРАВИВМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

5. Види ги глупиве. Се радуваат на спорт, а економијата им е во руини, невработеност, корупција, режим... Уште 500 години вака ни треба!

6. NEKA VIDI EVROPA STO E MAKEDONCE

7. СУДИИ ПЕДЕРИ! ДА НЕ БЕА ТИЕ ЌЕ БЕВМЕ ШАМПИОНИ!

8. На домак на раката ни беше запишувањето во историјата, но и овој успех е успех и инспирација за наредните генерации! Македонија конечно се искачи на врвот на своето спортско постоење и се покажа уште еднаш дека е ракометна нација! Браво дечки!

Второ место

1. PODOBRO OD ZLATOOOOOO MAKEDONIJAAAA

2. Ех спортска фортуно, стара курво... Честитки момци наредниот пат злато!!!

3. NASE KE BIDE I SOLUNSKO POLE

4. TOOOOOOOO CECOOOO TOOOOOOO LAZAROV TOOOOOOO MAKEDONIJA!!!

5. LAVOVIIIIIIIIIIIIIIIII

6. Би сакал со ладни глави да ги примиме вестите дека Македонија е втора ракометна сила во Европа и да не се залетуваме многу затоа што уште е рано за славење затоа што доаѓаат многу важни натпревари на европското првенство во 2018-та, 2020-та и 2022-ра.

7. ALLLLOOOO KOMSIJA SMANJI DOZIVJAJ UTRE NEKOJ E NA RABOTA

8. VECER KE SE PIE HEHE

9. STO SLAVITE? 150 EVRA PLATA? NAJNIZOK STANDARD VO EVROPA? MLADITE STO BEGAAT? STVARNO NE VE RAZBIRAM....

Македонија прваци

1. МАКЕДОНИЈАААААААААААА

2. СУДИЈА ХЕТЕРОСЕКСУАЛЕЦ! ДА ГИ ПОЗДРАВИШ ЖЕНАТА И ДЕЦАТА И ДА ДОДЈЕТЕ НА РАКИЈА И АЈВАР КАЈ МЕНЕ!

3. ALE ALE

4. Се докажа она што го знаевме дека македонија е ракометна нација, но сепак уште е рано за славење затоа што треба со ладни глави да го дочекаме првенството во 2028-ма.

5. site rakometni eksperi nema sto

6. MAКEDONIJAAAAAAAAAAAAAAA
7. А SE CUDEVTE ZOSTO E TRIUNFALNATA KAPIJA HEHE I NOVITE AVTOBUSI HEHE

8. Ако само славете денес... Утре кога ќе ви дојдат сметките, извршители ќе ве видам тогаш!

9. ЛУЃЕЕЕЕЕЕЕ ШТО НАПРАВИВМЕ!!!

10. МАКЕДОНИЈААААА ШАМПИОНЕЕЕЕЕЕЕ

11. Добро е, но сепак не е универзумско. Само велам. Честитки за сите кои го оставија срцето на теренот!

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот