Фчерашни новости - Епизода 28

Вчерашната епизода на „Фчерашни новости“ веќе е достапна на „Јутјуб“. Еве што донесоа оваа недела момците и девојките од екипата на најгледаната забавна емисија кај нас:

  • Фчерашни открива: Која е најновата мерка на Владата што ќе го олесни работењето на тенкото парламентарно мнозинство
  • Ексклузивно: Дознајте кого ќе може да облечете со најновата мобилна апликација
  • Откриваме: За каква кадровска политика се реши ДУИ
  • Сторија: Татко направи сѐ за на децата да не им биде одземено основното човеково право – да полагаат екстерно

Во тек е снимањето на епизода 29, со која ќе се дружиме во недела, од 19:10 часот на „Телма“. Дотогаш останете така.

Што кажува за тебе твојата тетоважа

И каде си сега според тетоважата

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот