Фчерашни новости - Епизода 2 од Новата ера

Кој е најголемиот проблем на Македонците и какви коефициенти имаат партиите на престојните избори. Ова се само дел од прашањата кои ги постави тимот на „Фчерашни новости“ во фчерашната епизода на „Телма“.

Епизодата 2 од третата сезона на пародичните вести веќе е на „Јутјуб“, а во неа може да погледнете и:

  • Нов бренд на чоколада на нашиот пазар
  • Фчерашни на терен во Центарот за обука на одврата навратувачи
  • Некнешни новости – нова рубрика во Фчерашни

„Фчерашни новости“ може да се гледаат секоја недела од 20часотна „Телма“, како и во живо на нивната официјална страница на „Фејсбук“

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот