Фчерашни новости - епизода 16 од Новата ера

Синоќешната епизода на „Фчерашни новости“ беше посветена на нивните секогаш професионални, ревносни, морални, навремени, елоквентни, модерни, убаво облечени, ерудити или кратко речено – новинари.

Во епизодата 16, која веќе е достапна на нивниот официјален „Јутјуб“ канал, зошто нивната работа вообшто не беше лесна во изминатите години.

Дознајте последни:

  • Тешка ли е новинарската професија?
  • Колку е ризично да се биде репортер на терен?
  • Како е да се биде репортер во „Фчерашни новости“?

За следната недела екипата веќе подготвува нови материјали и фчерашни вести. Гледајте ги секоја недела на Телма, а дотогаш останете во тек со новостите на „Фејсбук“ (https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/) и на „Инстаграм“ (https://www.instagram.com/fcerasninovosti/).

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот