Фчерашни новости - епизода 13 откако дојде животот

Како е можно ниту еден осомфункционер од ДУИ да не е осомничен или обвинет досега? Храброст да го постави и да побара одговори на ова прашање имаше само екипата на „Фчерашни новости“. Синоќешнаа 13. епизода на пародичните вести, која веќе е достапна за гледање и на „Јутјуб“, донесе и:

  • Што ќе се случи со сликите на Груевски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?
  • Фчерашни во најбитната просторија на Владата
  • Борците прославија 1 година и 7 месеци од Првиот пукнат кондом со боја

Последната епизода на „Фчерашни новости“ за 2017 година ќе ја гледаме во недела, 31 декември, но наместо во редовниот термин, епизодата 14 ќе биде прикажана од 19:30 часот, веднаш по вестите на „Телма“.

Се гледаме пред дочек! До тогаш останете така...

Што кажува за тебе твојата тетоважа

И каде си сега според тетоважата

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот