Фчерашни новости - 27-ма епизода

„Фчерашни новости“ и оваа недела на „Телма“  не однесе чекор зад сите. Ова се работите што последни ги дознавме во епизодата 27 од втората сезона:

  • Eксклузивно: Камерите на „Фчерашни новости“ снимија полициска акција
  • Дознаваме и како премиерската вила се подготвува за новиот станар
  • Анализа: Koј е најголем Албанец?
  • Што се случува на преговарачката маса за новата Влада?
  • Обилните врнежи донесоа и нов тренд на македонските улици

Новата епизода веќе се подготвува. Гледајте ги новите „Фчерашни“ оваа недела, 4 јуни, 19:10 часот на „Телма“.

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот