Фчерашни Новости - 20-та епизода

Помина само еден месец од хитот „Кристмас“, а „Фчерашни новости“ веќе имаат нова песна. Во вчерашната 20. епизода, премиерно беше изведена „Јас киснам во архив“:

https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/videos/1801393283499962/

Во останатите новости, публиката имаше можност последна да дознае и:

  • Големи протести за името во Џепчиште
  • Фчерашен хороскоп: Кои се најмалер хороскопски знаци во Универзумот?
  • За што служат пластичните шишиња во Вардар?

Се на се, епизодата 20 донесе нови 30 минути одлични хумор и сатира. Во исчекување на новата епизода во недела, следете ја екипата на нивните официјални странициа на „Фејсбук“ и „Инстаграм“.

„Фчерашни новости“ секоја недела од 20 часот на телевизија „Телма“.

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот