8-ма епизода на Фчерашни новости откако не настапи Новата ера

Зошто е потребно да се донесе законот за јазиците? Кој ако не „Фчерашни новости“ го имаат одговорот на ова прашање. Во новата, 8 по ред епизода од третата сезона на најгледаните пародишни вести последни дознајте и:

  • Опасна акција против аеротероризмот во Македонија
  • Дали е трнлив патот до неуспехот?
  • Како течат подготовките за претстојната зима
  • Брејќинг њуз: Oбраќање на лидерот на Неопределените

Гледајте „Фчерашни новости“ секоја недела од 20 часот на Телма и во живо на Фејсбук. Дотогаш, дружете се со екипата на нивните официјални страници на Фејсбук и Инстаграм.

Што кажува за тебе твојата тетоважа

И каде си сега според тетоважата

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот