6-та епизода на Фчерашни откако дојде животот

Имаше ли навистина пукање на прославата на ДУИ во Чаир? Кој ако не „Фчерашни новости“ би имал одговор на ова прашање. Професионалната новинарска екипа од терен известуваше и за многу други актуелни новости.

Рве што сите последни дознавме во епизодата 6 на „Фчерашни новости“:

- Фчерашни открива: Зошто има паника во СДСМ?

- Фчерашни дознава: Кој е најновиот македонски мигрант?

- Фчерашни дознава: Што е АКМИС?

Гледајте „Фчерашни новости“ секоја недела од 20 часот на Телма и во живо на „Фејсбук“. Следете ги сите новости за екипата и самата емисија на нивните официјални страници на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“.

 

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот