50-те најдобри филмови во 2016 година

 

Гугл објави листа на 50 најпопуларни филмови за 2016 година. А одбрани се врз основа на продажба на Гугл Плеј, па некој од филмовите се излезени и кон крајот на 2015 година.

Еве ја листата:

50. The Boss

49. The Conjuring 2

48. Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows”

47. Finding Dory

46. Goosebumps

45. Neighbors 2

44. Whiskey Tango Foxtrot

43. The Huntsman: Winter’s War

42. The Peanuts Movie

41. Mike & Dave Need Wedding Dates

40. The 5th Wave

39. Spotlight

38. How to be Single

37. The Night Before

36. The Nice Guys

35. The Legend of Tarzan

34. The Divergent Series: Allegiant

33. Warcraft

32. Sisters

31. Ghostbusters

30. Independence Day: Resurgence

29. The Angry Birds Movie

28. Gods of Egypt

27. The Last Witch Hunter

26. Dirty Grandpa

25. Bridge of Spies

24. Ride Along 2

23. Now You See Me 2

22. 10 Cloverfield Lane

21. The Big Short

20. Central Intelligence

19. Kung Fu Panda 3

18. London Has Fallen

17. Star Trek Beyond

16. Batman v Superman: Dawn of Justice

15. The Jungle Book

14. The Hateful Eight

13. Daddy’s Home

12. 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

11. Creed

10. X-Men Apocalypse

9. The Good Dinosaur

8. Spectre

7. The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

6. The Revenant

5. Batman v Superman: Dawn of Justice (Ultimate edition)

4. Captain America: Civil War

3. Zootopia

2. Star Wars: The Force Awakens

1. Deadpool

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот