5-та епизода на Фчерашни откако дојде животот

Како за „Фчерашни новости“, овојпат работите први ги дознаа. Веднаш по завршувањето на вториот круг на локалните избори ја гледавме и петтата епизода на хумотристичната емисија, а во неа:

  • Фчерашни истражува: Дојде ли животот за македонските кафулиња
  • Откриваме: Кој пациент ќе седне на терапија
  • Фчерашни дознава: Што си кажаа стариот и новиот градоначалик

За оној што не стигна да ја гледа една од најдобрите епизоди досега, таа веќе е достапна на „Јутјуб“.

Гледајте „Фчерашни новости“ секоја недела од 20 часот на Телма и во живо на „Фејсбук“.

 

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот