20 импресивни домови - финалисти за Куќа на годината за 2016

Кралскиот институт на британските архитекти (RIBA), бастион на британската архитектура, ги објави 20-те куќи кои се во трка за најдобра куќа за 2016 година во Британија.

Финалистите и наградените ќе бидат објавени во специјалната серија во Велика Британија “Grand Designs“ на есен.

Ова е изборот:

*Клик на фотографиите за поголема верзија

 

10 видови на Фејсбук постови за првиот училишен ден

Со среќа на сите чинители во образовниот процес

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот