17-та епизода на Фчерашни од Новата ера

Со ексклузивното интервју со сопственикот на депонијата Дрисла, екипата на „Фчерашни новости“ неделава се враќа на голема врата. По двете ретроспективни епизоди, синоќа ја гледавме епизодата 17 со нови материјали, која веќе е достапна на „Јутјуб“.

Во неа последни дознајте:

  • Како помина традиционалното фрлање на крстот?
  • Што кажа опозицијата за задолжувањето од половина милијарда евра?
  • Ќе си ја заврши ли конечно Нимиц работата?

Додека Македонија дише за ракометот и заборава што навистина дише, „Фчерашни новости“ ја подготвуваат следната емисија. Ги гледаме во недела на „Телма“. Дотогаш, следете ги на нивните официјални страници на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“.

16 наслови од македонските портали кои ги очекуваме за дождот

Уште во далечната 1973-та Баба Ванѓа предвиде дека ако не носиш чадор за време на дожд ќе накиснеш

26 фрази за да уништиш слава или именден

Ако не си ти ќе е некој друг

16 позитивни страни од враќањето на евтината струја

Пишувано на скапа струја

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот