10 ретки фотографии од Фрида Кало

На денешен ден 1907-ма е родена Фрида Кало позната по нејзината уметничка слобода, начин на живот и тоа што беше дирекна испирација за веѓите на Марјан Стојановски. Поради сите овие работи таа заслужи да биде одбележан нејзиниот роденден со серија од ретки фотографии од сликарката. 

10 видови на Фејсбук постови за првиот училишен ден

Со среќа на сите чинители во образовниот процес

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот